Jaký byl kongres TECH-DENT 2022?

“Jedno místo, jeden den! To nejlepší od těch nejlepších“, tak znělo pozvání na TECH-DENT první kongres pořádaný Komorou zubních techniků, který byl kvůli covidu odložen o celé dva roky. Ale v sobotu 21. května 2022 nastal den „D“ a v hotelu Pyramida na Břevnově se sešlo cca 180 účastníků, kteří byli plni očekávání, co tento den přinese a zda se vyplní představy o jeho průběhu, když měli přednášet opravdoví mistři svého oboru.

Není potřeba šetřit superlativy, kongres naprosto splnil, dokonce předčil očekávání. Přednášející Jakub Hošek, Tomáš Forejtek, Ondřej Adam, Petr Myšička, Martin Holeček, MUDr. Martin Tomeček a MUDr. Jiří Zvolánek předvedli excelentní edukativní přednášky. V jejich provedení dominovala dokonalá příprava prezentace, soulad s mluveným slovem a pointa. Prostě uchopili svá témata tak, že posluchače zaujala a velmi nadchla. O tom svědčí dlouhotrvající aplaus, a v některých případech vyjádření obdivu házením dámského spodního prádla. Kombinovaná přednáška Tissue management emergency profile s CAD CAM výrobou Martina Holečka (pohled laboratoře) a MUDr. Tomečka (pohled ordinace) nás inspirovala k úvaze, že na toto pojetí spolupráce laboratoř a ordinace by mohlo být zaměřeno téma dalšího kongresu. Co by Vás zajímalo?

Kongresu se rovněž zúčastnilo 10 partnerských dentálních firem včetně našeho velkého partnera Kooperativa, které nejen, že nám pomohly s realizací, ale přivezly na ukázku spoustu novinek a přístrojů, které standardně nemáme možnost vidět live.  Počasí nám přálo, a proto kdokoliv mohl venku nahlédnout díky Dentamedu do frézovacího centra, které vozí po Evropě Amann Girrbach se svou Auto-Matik-Tour. Uvnitř jsme měli celý den přístroje pro 3D tisk, úžasný mikroskop Mantis od Vision engineering za Interdent a samozřejmě i materiálovou nabídku s výkladem od profesionálů. Věděli jste, že vše o in house aparátkách se naučíte ve Virtuoss academy v Brně, nebo že nejlepší financování pro zdravotnictví má Ekorent s více než 25 letou tradicí?

V rámci kongresu byl připraven i společenský večer se zábavnou vědomostní soutěží, která zpočátku vzbuzovala u účastníků velký respekt, ale po pár zodpovězených otázkách se změnila v úžasnou zábavu. Obdivuhodně nejtěžší pro soutěžící se stala otázka: který měsíc má 28 dní, na tu odpovědělo správně pouze 10% soutěžících. Naopak v odborných otázkách naprosto excelovali. 10 soutěžících bylo nakonec odměněno hodnotnými cenami, které věnovaly zúčastněné firmy, za což jim KZT velmi děkuje. Nejhodnotnější ceny pro první 3 místa věnovaly firmy Interdent, Dentamed a Henry Schein.

Kongres si připomeneme prostřednictvím níže uvedených fotografií a videa.