Úvod do čelistní ortopedie.

30. 5. 2022 / Comments (0)

Aktuality Blog

Po dlouhé době se k nám dostala zajímavá vzdělávací publikace z prostředí ortodoncie“ Úvod do čelistní ortopedie“.  Kniha, kterou vydal pan doktor Lysý ze Slovenské republiky, se soustředí na oblast vzdělávání a je určena především pro studenty.

Kniha je v digitální podobě ve slovenštině a volně stažitelná: ÚVOD DO ČEĽUSTNEJ ORTOPÉDIE

Pokud někoho z vás zajímá ortodoncie a chce mít knihu s uceleným přehledem od historie až po moderní léčbu neviditelnými rovnátky, doporučujeme stáhnout. Přejeme Vám příjemné listování a čtení.

MUDr. et MUDr. Juraj Lysý, PhD., MHA

V roce 2002 ukončil studium všeobecného lékařství na LFUK v Bratislavě. Do roku 2003 pracoval jako asistent na Dětské ORL klinice DFNsP v Bratislavě. V roce 2006 ukončil studium v odboru stomatologie na LFUK v Bratislavě. Od roku 2006 působí jako asistent na oddělení čelistní ortopedie Kliniky stomatologie a maxilofaciální chirurgie LFUK a OÚSA. V roce 2009 absolvoval specializační zkoušku v oboru stomatologie a v roce 2012 v oboru čelistní ortopedie. V roce 2012 obhájil dizertační práci „ Myofunkčné problémy v čeľustnej ortopédii, možnosti diagnostiky a terapie.“ a získal titul PhD. Od roku 2017 je garantem výukového pracoviště pro specializační studium v odboru čelistní ortopedie. Je autorem a spoluautorem 82 odborných a vědeckých publikací jako i mnoha přednášek na domácích a zahraničních akcích.