Vesmírný závod

31. 12. 2021 / Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vesmírný závod

Aktuality Blog

Letošní nebo vlastně loňský rok byl jako na houpačce nebo spíš jako na horské dráze.

Chvíli tak, potom zase onak a nakonec už nevíte, co vás čeká, protože si člověk nedokáže zvyknout na rychlost měnícího se systému. Mnohé plány, na kterých jsme od konce roku 2020 intenzivně pracovali, jsme museli do nekonečna odkládat.

Jako každá mince má dvě strany i my jsme se naučili spoustu nového. Online zasedání, plánování pouze přes email (do té doby jsem toho nikdy tolik ukazováčky nenapsal). S Ondrou Adamem jsme zmákli jarní webinář a potom jsme dokonce zrealizovali vlastní online vzdělávací akci.

6 měsíců jsme pracovali na nové aplikaci zubních laboratoří, která právě v těchto dnech spatřuje světlo internetu.

A nakonec je tu sazebník.  Podzimní téma s velkým „T“. Konečně reálná možnost narovnat si záda a vyprostit se z těch svazujících okovů minulosti. Více než spolupráci s lékaři a nalezení jednoho proudu v nastavení to připomínalo vesmírný závod. Jeden sleduje druhého, stráží si informace, čímž vždy přichází prostor pro dezinformační sdělení, které akorát zvyšuje napětí mezi námi všemi.

Ale dost naříkání, rok 2022 má být podle čínského horoskopu rokem vodního tygra. Tygr je velmi odvážné a ambiciózní znamení. V příštím roce se nebudeme držet zpátky, budeme se ochotněji pouštět do nových věcí a nebudeme se tolik bát změn. Energie vodního Tygra přeje rozvoji vědění, inteligence i talentu. Kromě paměti, znalostí a kognitivních dovedností se nám také v příštím roce dle čínského horoskopu zvýší emoční inteligence a častěji projevíme empatii.

Přáním je, aby se v tomto roce objevilo více mladých techniků, kteří budou chtít posouvat a udržet náš krásný obor. Nových trendů v ošetření, kde je potřeba ruka technika přibývá.

Pracujte a podnikejte nejen pro radost, ale i pro peníze, pro které to děláme všichni, proto si nezapomeňte, bez nátlaku lékařů, přecenit ke své spokojenosti a svým možnostem svůj ceník. Nedívejte se nalevo a napravo, konkurenci vnímejte pouze jako motivaci pro svůj lepší chod.

Věřím, že se s mnohými potkáme na plánovaném kongresu TECHDENT 2022.

Za Komoru zubních techniků Martin Karbusický.