Ozvěny Ústeckého DenTu 2024 – Karolína Beníšková

12. 2. 2024 / Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ozvěny Ústeckého DenTu 2024 – Karolína Beníšková

Ve dnech 16. a 17. ledna 2024 se uskutečnil 7. ročník soutěže studentů oborů Asistent zubního technika a Diplomovaný zubní technik, kterou pod názvem Ústecký dent pořádá Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední škola zdravotnická z Ústí nad Labem.

Již tradičně se soutěží ve dvou disciplínách. V morfologické modelaci a anatomické kresbě. A právě studentce pražské školy Karolíně Beníškové, jež obsadila první místo v morfologické modelaci i anatomické kresbě, jsme za Komoru zubních techniků položili několik otázek.

Karolíno měla jste před začátkem studia ponětí o náplni práce zubního technika?

Ne příliš podrobně, ale ano. 😀

Proč jste se rozhodla studovat právě obor zubní technik?

Chtěla jsem studovat něco kreativního. Rozhodovala jsem se mezi uměleckou (architekturou) a zdravotnictvím. Zubní technik mi přišel taková fajn kombinace trochy od obojího s hezkou a dosažitelnou budoucností.

Teď studuji prvním rokem na VOŠ. Moc jsem chtěla pokračovat, protože mě to baví a pořád je toho hodně co se přiučit, vypilovat. Taky se mi na Alšáku líbí. 😀

Co Vás na práci zubního technika baví?

To, že svýma rukama dělám něco, co mi jde a je to pro lidi. Konkrétní věci, které tomu člověku budou sloužit a slušet. Že výsledek mojí práce je hmatatelný, viditelný.

Také je to taková pohodička. Dělat, co mně baví a být v super kolektivu.

Chcete se po skončení studia věnovat profesi zubního technika?

Zatím se mi hlavou honí dvě možnosti. Buďto se věnovat profesi zubního technika a vzdělávat se na školeních, anebo pokračovat ve studiu a lehce se odklonit k protetice jako takové (zajímají mě epitézy)

Co očekáváte od své praxe, až se naplno zapojíte do pracovního procesu v zubní laboratoři?

Doufám, že budeme fajn parta lidí a budu moct dělat krásnou keramiku.

Myslíte si, že budete ihned po absolvování studia plnohodnotným členem pracovního kolektivu zubní laboratoře? Nebo budete muset zpočátku pracovat pod dohledem zkušenějšího kolegy?

Myslím si, že ze začátku budu potřebovat pracovat pod dohledem někoho zkušenějšího. Ujišťovat se, zda to mám opravdu správně a ráda si nechám poradit.

Jak by měla vypadat zubní laboratoř, ve které byste chtěla pracovat?

Na tom, jak vypadá, mi nezáleží, spíše co se tam dělá. Chápu, že se jim nevyhnu… ale dělat hlavně snímačky a pryskyřici by se mi nechtělo.

Jaké oblasti zubní protetiky byste se chtěla věnovat?

Fixní, digitální technologie.

Chystáte se v budoucnu provozovat svoji zubní laboratoř?

To zatím stále nevím, ale zakládat novou laboratoř od 0 nechci.

Děkujeme Karolíně Beníškové za odpovědi a přejeme mnoho dalších úspěchů nejen při studiu.