Pozvání na Sněm KZT – 11. září 2021

16. 8. 2021 / Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pozvání na Sněm KZT – 11. září 2021

Aktuality Novinky

Srdečně vás zveme v pořadí na 11. Sněm Komory zubních techniků, který se koná po 2 a půl leté pauze, způsobené epidemiologickými opatřeními proti koronaviru, 11. září 2021 v hotelu Pyramida Praha 6 – Břevnov.

I přesto, že jsme se dlouhou dobu nesetkali, tak jsme se snažili řešit plno důležitých záležitostí elektronicky, ať už se jednalo o volby Rady a Revizní komise KZT nebo o školení BOZP, ale přece jenom nejlepší způsob komunikace je osobní kontakt, protože na položené otázky dostanete okamžitě odpovědi.  

Protože v současné době jsou epidemiologická opatření částečně uvolněna a plno z vás jste byli určitě jako zdravotníci očkováni, přistoupili jsme k pořádání Sněmu, samozřejmě za dodržení aktuálně platných protiepidemických opatření, které jsou: prokázání bezinfekčnosti buď předložením certifikátu o očkování nebo prokázáním negativního domácího antigeního samotestu a čestným prohlášením.

Přijeďte, máme mnoho důležitých bodů k projednání, viz program Sněmu

Zmíníme aspoň tři nejdůležitější:

1)  nový sazebník od 1.1.2022

2)  nařízení EU o zdravotnických prostředcích

3)  vyhledávač zubních laboratoří

1)  Realizace nového sazebníku, který měl původně platit k 1.1.2020, se také zpozdila o celé 2 roky. Ale v současnosti se jeho schválení blíží do finále a předpoklad, že bude platit, je téměř stoprocentní. Už v minulosti jsme avizovali, že v původní verzi návrhu, který jsme vám předkládali, došlo k významným změnám, které na první dojem vyznívají v náš neprospěch, což může zásadně ovlivnit další vývoj v oboru. Je nutné, abychom novou filosofii úhrad pochopili správně a zaujali k ní všichni stejný postoj.

Odpovíme vám na otázky:

Bude platit, že lze dovybírat na celkové náhrady?
Kolik bude úhrada za celkové náhrady?
Bude kompozitní plášťová korunka „I“ kódem?
Bude ČSN s litými prvky „I“ kódem?
Budou platit změny ohledně provizorních můstků?
Bude nadále ortodontická oprava „I“ kódem?
a mnohé další odpovědi …………

2)  Nařízení EU o zdravotnických prostředcích vešlo v platnost také se zpožděním. Z důvodu tohoto nařízení a schválení nového zákona o zdravotnických prostředcích dochází i pro výrobce zdravotnických prostředků k zásadním změnám.

Vysvětlíme vám, jak je to s uváděním šarží materiálů, ze kterých je zdravotnický prostředek vyroben a jaké stanovisko k tomu zaujalo Ministerstvo zdravotnictví. 

3) Vytvořili jsme pro vás aplikaci vyhledání laboratoří, kterou nabídneme lékařům, abychom jim usnadnili vyhledávání nabízených služeb od vás. Vysvětlíme k čemu je dobré v seznamu laboratoří být, prakticky ukážeme, jak se do aplikace editovat. 

Přijďte se na Sněm seznámit s nejnovější verzí sazebníku, ukážeme vám jeho slabá a silná místa a poradíme jak s nově nastavenými parametry pracovat.

Využijte možnosti živé diskuse přímo na Sněmu.

Zodpovíme dotazy ohledně šarží u zdravotnických prostředků a vyhledávače zubních laboratoří.

Žádáme vás o zodpovědný přístup k celé věci, i když situace ohledně koronaviru není ještě bez opatření, ale doufáme, že s námi přijdete celou věc prodiskutovat. Těšíme se na vás, jde o budoucnost oboru.

Z organizačních důvodů prosíme všechny členy KZT, kteří mají zájem o účast na Sněmu, aby se přihlásili na sekretariátu KZT nejpozději do úterý 7. září 2021.