Nová opatření vlády na pomoc podnikatelům a OSVČ

26. 3. 2020 / Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nová opatření vlády na pomoc podnikatelům a OSVČ

Aktuality Novinky

Vláda ve čtvrtek 26.3. schválila nová opatření na podporu živnostníků. Osoby samostatně výdělečně činné budou moci čerpat příspěvky na platy svých zaměstnanců, sami budou mít nárok na dávku 15 tisíc korun měsíčně. Nově také dostanou ošetřovné na děti do 13 let, a to v maximální výši 13 144 korun měsíčně. Ministryně Schillerová prohlásila, že do pondělí experti vypracují prováděcí pravidla, Sněmovna by tento návrh vlády měla schválit 7. 4. 2020, Senát následující den. Co se týká finanční pomoci 15 000 korun, tak by ji finanční úřady měly začít proplácet až týden po schválení oběma Komorami Parlamentu.

Ošetřovné by mělo být propláceno živnostenskými úřady (více zde) a finanční pomoc 15 000,- Kč by měla být proplácena finančními úřady a neměla by se danit.

Ministerstvo průmyslu a obchodu zpracovalo tabulky, kde je uvedeno, na co lze podporu využít, koho se týká a za jakých podmínek.

Opatření  pro firmy

Opatření pro OSVČ

Až budeme mít k dispozici prováděcí předpisy, určitě vás budeme podrobně informovat.

Další pomoc podnikatelům nabízí Českomoravská záruční a rozvojová banka, která po zastaveni projektu COVID 1, připravuje úvěrový program COVID 2.

Sledujte situaci, která bude jasná v průběhu 14 dní. Projekt se mění s cílem pomoci podnikatelům s úvěrem od 10 000 Kč za účelem pomoci s úrokovou sazbou komerčních úvěrů.