CAD CAM MEETING 2019

11. 9. 2019 / Comments (0)

Blog

CAD CAM MEETING OLOMOUC 6.–7. 9. 2019 

První po prázdninová akce CAD CAM MEETING 2019, kterou jste mohli navštívit, se podle mě vydařila. Tím skláním pochvalu organizátorům, kteří od loňského roku opět zamakali a dva dny našlápli pěknými přednáškami známých a budoucích známých lidí.

Jedním slovem bych to definoval “Technologie”. To vystihuje vše, co nás v budoucnu bude doprovázet na každém rohu. Většina lidí, kteří se akce zúčastnili, už evidentně zkušenosti mají a i přesto je to láká znovu se dozvědět něco více.

Abyste si nemysleli, že nás nahradí roboti. Bože to né! Přednášky jsou plné pokroku, ale v každé jedné se souběžně připomíná ruční práce, bez které by to nešlo.

Startovní rošt v pátek v 10 hodin zaujmul Martin Holeček z firmy MHdent a jeho prezentace, která možná neměla vyčerpávajících 50 minut, ale mělo to šťávu a tomu odpovídal i k prasknutí naplněný sál. Ten pán ví, o čem mluví, a proto na konci sklizené ovace byly logickým důsledkem.

Mou druhou zastávkou byla přednáška na jistotu: Róbert Zubák a jeho kolega doktor Jezbera.

Tam je jasně vidět, jak zkušený technik a lékař společně úspěšně pracují s technologiemi.

Také se jim nedaří, také práce předělávají, také by to někdy vyhodili oknem. Nicméně na konci mají super výsledky. Krásně je vidět a cítit z každého slidu, jaké to je, když se snoubí zkušenost, technologie a ruční práce.

Meeting není jen o přednáškách nebo workshopech, ale je to místo, kde se sejde velké množství lidí se stejným zájmem. Letos to bylo okolo 250 účastníků v poměru 50/50 (stomatolog : technik) + organizátoři a partneři, celkem tedy téměř 350 profíků. Takže o přestávkách máte mezi sebou spoustu prostoru ke společné diskuzi.

Sobotní den ovládli dva pánové. Na české straně jednoznačně MUDr. Hajný, který vás upoutá svým motýlkem, prezentací, přednesem a tak dál.

A na úplném závěru mistr svého oboru Nondas Vlachopoulos. Byla to poslední přednáška této akce a bylo plno?!

Předsálí bylo zaplněné firmami, u kterých jste mohli po oba dva dny nakoupit, nebo si prohlédnout technologie dnešní doby nebo blízké budoucnosti.

Aby to nebylo jen o superlativech. Možná by měli příště organizátoři lépe rozvrhnout plán, protože se přednášky překrývaly, a potom nevíte, kam jít dříve.

Martin Karbusický

=

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..