IDS 2019 – International Dental Show

25. 3. 2019 / Comments (0)

Blog

Kolín nad Rýnem 11. – 16. 3. 2019

Jedna z největších výstav na světě, konající se pravidelně jednou za dva roky, na které je vítaný každý, koho zajímá obor stomatologie, je bezpodmínečně IDS. Ať jsou to novinky, nebo vize, či toužíte mít absolutní přehled o tom, co se vyrábí a používá po celém světe, určitě ji navštivte.

Pokud se rozhodnete, že se chcete podívat na takovou mega výstavu, řešte včas ubytování. To by se totiž mohlo stát noční můrou vašeho výletu. Co mají v Kolíně vychytané je integrovaná doprava, která je v ceně vstupenky. Výlez z metra a vlaku je přímo před vstupem na výstaviště, což vám zjednoduší pěší přesun o to více, když celý týden prší, jako tomu bylo letos.

Vstupenku jsme řešili online po netu, protože ušetříte nějaké to euro, které vzápětí využijete při placení v šatně. Pak už se před vámi otevře několika hektarový pozemek, na kterém jsou vzájemně provázané haly dále se dělící na poschodí. Kuřáci si přijdou na své, protože uprostřed je otevřené nádvoří, kam se vejde asi tak 1000 lidí se závislostí na nikotinu. Samozřejmě není určené jen pro tuto zájmovou činnost, ale je to příjemné místo na to, nadechnout se a odpočinout si při přechodu mezi jednotlivými pavilony.

Zapomeňte, že výstavu projdete za jeden den. Je tu toho tolik, že budete mít co dělat dva dny ideálně tři. Základní rozdělení po označení pavilonu se dále, dělí na uličky a potom čísla. Setkáte se s rozdělením podle států. Vystavují zde od celosvětových gigantů, přes menší firmy až po dealery, e-shopy. Dokonce zde najdete i část, kde potkáte zubní laboratoře nabízející své služby. Německo je svou rozlohou a objemem ideální pro získání zakázek.

Na spoustě stánků se konají každý den předváděčky, workshopy, nebo děkovné akce pro své obchodníky a nakupující. Zpestřením jsou také dotazníkové soutěže, ve kterých při těch objemech lidí pravděpodobně nevyhrajete, ale pocit zkusit to, vám nedovolí odmítnout.

Díky tomu, že výstava není od nás zase tak daleko, potkáte zde spoustu českých návštěvníků. Tentokrát jsme měli štěstí i na jednoho přednášejícího z našeho oboru „ Tomáše Forejtka“ na stánku eLAB.

Protože to není stejná výstava, jako je Pragodent, nesetkáte se tu s tak rozmanitou nabídkou alkoholu. Pivo mají v 2dcl půllitrech za trojnásobnou cenu, takže doporučuji dobře rozvrhnout finance. Jídlo je k dispozici taktéž, ale mít svačinu v batohu není na škodu.

Když už vás výstava nebaví, určitě zajděte do města. Centrum je krásné a pokud trefíte počasí, tak procházka podle Rýna vám zpříjemní odpoledne.

Martin Karbusický

Firmy na IDS

 

eLAB – Tomáš Forejtek

 

 Směr, kterým se vyvíjí stomatologie

 

Kolín nad Rýnem

 

Práce studentů


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..