Blog

CAD CAM MEETING 2019

11. 9. 2019

=
CAD CAM MEETING – OLOMOUC 6.–7. 9. 2019 

První po prázdninová akce CAD CAM MEETING 2019, kterou jste mohli navštívit, se podle mě vydařila. Tím skláním pochvalu organizátorům, kteří od loňského roku opět zamakali a dva dny našlápli pěknými přednáškami známých a budoucích známých lidí.

Jedním slovem bych to definoval “Technologie”. To vystihuje vše, co nás v budoucnu bude doprovázet na každém rohu. Většina lidí, kteří se akce zúčastnili, už evidentně zkušenosti mají a i přesto je to láká znovu se dozvědět něco více.

Abyste si nemysleli, že nás nahradí roboti. Bože to né! Přednášky jsou plné pokroku, ale v každé jedné se souběžně připomíná ruční práce, bez které by to nešlo.

Startovní rošt v pátek v 10 hodin zaujmul Martin Holeček z firmy MHdent a jeho prezentace, která možná neměla vyčerpávajících 50 minut, ale mělo to šťávu a tomu odpovídal i k prasknutí naplněný sál. Ten pán ví, o čem mluví, a proto na konci sklizené ovace byly logickým důsledkem.

Mou druhou zastávkou byla přednáška na jistotu: Róbert Zubák a jeho kolega doktor Jezbera.

Tam je jasně vidět, jak zkušený technik a lékař společně úspěšně pracují s technologiemi.

Také se jim nedaří, také práce předělávají, také by to někdy vyhodili oknem. Nicméně na konci mají super výsledky. Krásně je vidět a cítit z každého slidu, jaké to je, když se snoubí zkušenost, technologie a ruční práce.

Meeting není jen o přednáškách nebo workshopech, ale je to místo, kde se sejde velké množství lidí se stejným zájmem. Letos to bylo okolo 250 účastníků v poměru 50/50 (stomatolog : technik) + organizátoři a partneři, celkem tedy téměř 350 profíků. Takže o přestávkách máte mezi sebou spoustu prostoru ke společné diskuzi.

Sobotní den ovládli dva pánové. Na české straně jednoznačně MUDr. Hajný, který vás upoutá svým motýlkem, prezentací, přednesem a tak dál.

A na úplném závěru mistr svého oboru Nondas Vlachopoulos. Byla to poslední přednáška této akce a bylo plno?!

Předsálí bylo zaplněné firmami, u kterých jste mohli po oba dva dny nakoupit, nebo si prohlédnout technologie dnešní doby nebo blízké budoucnosti.

Aby to nebylo jen o superlativech. Možná by měli příště organizátoři lépe rozvrhnout plán, protože se přednášky překrývaly, a potom nevíte, kam jít dříve.

Martin Karbusický

=

 Přidat komentář


*