Otevíráme pro vás BLOG

1. 1. 2019

Blog je webová aplikace obsahující příspěvky většinou jednoho editora na jedné webové stránce. Nejčastěji, nikoli však nezbytně, bývají zobrazovány v obráceném chronologickém pořadí, (tj. nejnovější nahoře). Autor se nazývá blogger (někteří Češi píší pouze jedno g), veškeré blogy a jejich vzájemné vztahy blogosféra.

Slovo „blog“ vzniklo stažením anglického „web log“, což v češtině zhruba znamená „webový zápisník“, a zkrácením slova „weblog“.

Na našem blogu bude fungovat jeden editor, který bude publikovat různé typy příspěvků: např. příspěvky zubních techniků, kteří mají zájem publikovat, příspěvky firem o nových materiálech a přístrojích, příspěvky ekonomické povahy a další příspěvky, které budou jakýmkoli způsobem zajímavé pro zubní techniky.

Blog může být čímkoliv, co chcete:

• internetový magazín
  • fotogalerie
  • zápisník myšlenek a názorů
  • věstník organizace
  • místo pro oznamování novinek
  • místo pro diskuzi s kolegy
  • nebo cokoliv jiného…

My jsme tuto formu média zvolili jako náhradu za náš magazín, ten byl v poslední době těžko ufinancovatelný.

Jak bychom si to tedy představovali?

Budeme vám zde sdělovat různé informace, na které budete moci pod příspěvkem reagovat. Sami si můžete určovat, co by se vám líbilo. Například budeme publikovat nějaký pracovní postup zhotovení náhrady nebo ortodontické pomůcky a vy nám svými názory dáte najevo, zda o takovéto informace máte zájem. Nebo zveřejníme informaci, která by se měla dostat ke všem zubním technikům, a budeme chtít, aby co největší počet techniků na tuto informaci reagoval.

Ale máme zájem i na tom, aby i vy technici jste se zapojili a přispěli svými zkušenostmi, publikovali obrázky svých prací, co se vám vydařily a máte zájem se o to podělit i s ostatními techniky.

Jak by to fungovalo?

Vše co byste chtěli zveřejnit, pošlete na adresu: sekretariat@komorazt.cz nebo na adresu: kroupova@komorazt.cz

Firmy by měly trochu jiná pravidla, protože by se jednalo o propagaci a reklamu a ta nikde není zadarmo, a proto i zde by PR články a reklamy byly zpolatněné ovšem za nižší cenu než v magazínu, kde jsou vysoké náklady na tisk a distribuci. O výši bude jednat Rada KZT na svém zasedání v lednu.

Doufáme, že se náš blog stane plnohodnotnou náhradou za magazín a že tento počin kladně oceníte.

Výpis komentářů (4)

1. Naděžda napsal:

Děkuji za Vaši dobrou poznámku pane Jiří. Opraveno a fotografie je možné prohlížet pomocí šipek.

2. Jiří napsal:

Doporučuji doprogramovat možnost prohlížení fotek pomocí šipek dopředu a dozadu. Je velmi nepohodlnéí když se musí každá fotka zavřít a další fotka znovu otevřít.

3. Anonym napsal:

Moc se těším na další příspěvky.