Aktuality

Pozvání na VII. Sněm KZT ČR

3. 3. 2016

Sněm 2016.indd

=

Vážení kolegové

=

srdečně vás zveme na v pořadí již VII. Sněm Komory zubních techniků, který se bude konat v oblíbeném prostředí hotelu PYRAMIDA, který se nachází v Praze 6 – Břevnově.

Prosíme vás o hojnou účast, protože vás chceme podrobně informovat o krocích a výsledcích v oblasti „I kódů“.

Z organizačních důvodů prosíme všechny členy KZT, kteří mají zájem o účast na Sněmu, aby se předem přihlásili na sekretariátu KZT.

Program Sněmu

V rámci Sněmu proběhne školení, které jsme nazvali „Elektronická komunikace pro potřeby splnění zákonných povinností.“ Vzhledem k tomu, že se nám veškeré zákonné povinnosti překlápí do elektronické podoby a mnoho z vás s tím má značné problémy, rozhodli jsme se uspořádat školení na toto téma. Prodloužení registrace výrobce zdravotnických prostředků je v tomto okamžiku pasé, to už musíte mít všichni podané – pokud jste to neučinili do 31.3.2016 tak máte velký problém – budete vymazáni z registru zdravotnických prostředků (RZPRO), tím se stáváte osobou, která nemá oprávnění vyrábět zdravotnické prostředky a SÚKL si vás může lehce dohledat, když už jste jednou v registru figurovali. Nicméně čeká nás další povinnost a to podání ročního výkazu o zaměstnavatelích, evidenčním počtu zaměstnanců a smluvních pracovnících naÚZIS, který jsme vždy odevzdávali v papírovém formátu na začátku roku, ale od minulého roku je tato povinnost proveditelná pouze elektronicky a to způsobem, že je vše soustředěno v jednom uživatelském účtu, jak RZPRO tak ÚZIS. Nic složitého, ale protože to všechno přichází najednou, může to mnohým z vás zamotat hlavu.

Ale nyní k našemu školení. Protože ÚZIS vytváří novou tvář formulářů pro výkazy, tak odložilo termín odeslání a stanovilo lhůtu od 1.4.2016 do 31.5.2016, kdy jste povinni formulář vyplnit a elektronicky odeslat.

Na Sněmu vám chceme interaktivně ukázat, jak vyplnit formulář a následně ho odeslat. Pokud si sebou vezmete svůj notebook nebo tablet, můžete si výkaz podle pokynů vyplnit a odeslat přímo ze Sněmu. Zajistili jsme, aby se k Wifi hotelu mohlo připojit více počítačů najednou, a aby s připojením nebyl problém. Jenže potřebujeme od vás, abyste se na tuto záležitost důkladně připravili:

  1. Musíte si přinést svůj notebook (tablet)
  2. Počítač musí být plně nabitý – nebude možnost dobití pro tolik lidí
  3. Musíte být přihlášeni do uživatelských účtů KSRZIS*1
  4.  (Koordinační středisko pro resortní zdravotnické informační systémy – je organizační složkou státu v přímé řídící působnosti Ministerstva zdravotnictví.)
  5. Musíte mít sebou mobil, na který přijde potvrzovací SMS pro přihlášení do účtu
  6. Mobil musí být také nabitý
  7. Musíte mít sebou podklady pro vyplnění výkazu*2

*1K bodu 3 – Už koncem roku 2014 vám byly zasláno z KSRZIS přihlašovací údaje do registrů rezortu zdravotnictví: uživatelské jméno a odkaz pro aktivaci účtu – uživatelské jméno se skládá z prvních šesti písmen vašeho příjmení a sedmým je začáteční písmeno vašeho křestního jména, provedením aktivace na daném odkazu jste si museli vygenerovat svoje heslo.To znamená, že pro přihlášení do účtu a vyplnění výkazu ÚZIS na Sněmu je nezbytné, abyste měli sebou toto uživatelské jméno a vámi vygenerované heslo.

Pro kontrolu si můžete kliknout na odkaz: http://eregpublic.ksrzis.cz/cms/web/Stranky/default.aspx

Zde se objeví hlavní stránka Registrů resortu zdravotnictví. Na této stránce se zkuste přihlásit: v levém horním rohu v oranžové liště klikněte na: „Přihlásit se /Log in“ a objeví se vám stránka s tabulkou pro přihlášení. Zadejte uživatelské jméno, heslo a číselný kód proti spamu a odešlete. Přijde potvrzovací SMS s kódem, který vypíšete a dostanete se do účtu. Zde zkontrolujte, že mezi ikonami se nachází ta, která má označení CUV (na obrázku níže v červeném kolečku).

UZIS

Pokud tam tuto ikonu nemáte, tak jste nepodali žádost o přístup do registru poskytovatelů služeb a toto musíte neprodleně učinit. Informace, jak postupovat, najdete na webových stránkách KZT v aktualitách.

*2K bodu 6 – podklady pro vyplnění výkazu vám upřesníme až po zpřístupnění nového formuláře ÚZISem, proto bedlivě sledujte webové stránky KZT, na kterých vás budeme zavčasu informovat, jaké podklady si máte vzít sebou na Sněm.

Pokud máte problém s obsluhou počítače, je možnost vzít sebou na Sněm doprovod – jako hosta Sněmu za jednotný poplatek 700,- Kč na 1 účastníka.

Jak se dostat na Sněm po vlastní ose.

Jak se dostat na Sněm MHD.