Jaký byl Pragodent 2015?

13. 10. 2015

pragodent_302x38

Mezinárodní dentální veletrh PRAGODENT na Výstavišti v Praze – Holešovicích oslavil třiaadvacáté výročí konání.
Uskutečnil se v termínu od 8. do 10. října, tentokráte se nesl v duchu elektronické registrace a jako vždy je právem označován nejvýznamnějším veletrhem pořádaným v areálu Výstaviště Praha – Holešovice, kde se tradičně schází dentální špička jak z ČR, tak i ze zahraničí.

Stánek KZT jste mohli nalézt ve stejných místech jako minulé ročníky a i tento rok na něm o návštěvníky nebyla nouze . Možná proto, že se opět podávaly míchané nápoje na baru anebo také proto, že si návštěvníci přišli prohlédnout nové laboratorní technické štítky, které splňují všechny požadavky nového zákona o zdravotnických prostředcích. Zájemci si tyto štítky mohou objednat na sekretariátu KZT.

Jak se již stalo tradicí, v pátek 9.října ve 13:00 hodin probíhalo na stánku KZT vyhlášení vítězů 5. ročníku soutěže “Škola roku”. Děkujeme všem školám, které se do tohoto projektu zapojily, a neméně všem  zúčastněným sponzorům, jímž se tento rok stala firma Protetika Plzeň. Oznamujeme všem, že tento ročník byl poslední – uzavřel sérii soutěží studentů škol, ale KZT chystá jiný nový typ soutěže, který bude zaměřen na práci šikovných zubních techniků a jejich spolupracujících lékařů.

Soutěže “Škola roku”se tento ročník zúčastnilo 6 škol. Bližší informace ohledně zúčastněných škol, zadání, hodnotících kritériií, složení komise apod. najdete zde.

Každá škola měla za úkol odevzdat 2 stejné práce od dvou různých studentů. Byly oceněny 3 nejlepší výrobky – na 3. místě skončil výrobek studentky Petry Žákové ze školy z Ústí nad Labem, která pracovala pod odborným dohledem Hany Cintlové, 2. místo obsadil výrobek studenta Jakuba Ondračky ze školy v Nymburku, ten pracoval pod odborným dohledem Terezy Nachtigalové Dis. Oba obdrželi dárkový předmět od KZT. Na 1. místě tedy vítězkou nejlépe zhotovené práce se stala studentka Křivánková Barbara ze školy v Praze, která pracovala pod odborným dohledem Lenky Sieglové. Vítězka obdržela jako hlavní cenu tablet 2 v 1 od firmy ASUS.

V celkovém hodnocení škol se na 3. místě umístila škola z Brna, na 2. místě škola Ústí nad Labem a pohár soutěže “Škola roku” za 1. místo patřil škole Nymburk.

Všem výhercům srdečně gratulujeme.

A ještě pár fotografií přímo z místa dění.

IMG_2118  IMG_2115

IMG_2122  IMG_2125