Jaký byl Pragodent 2014?

14. 10. 2014

pragodent2014

Říjen 2014 na Výstavišti v Praze – Holešovicích patřil již po dvaadvacáté tradičnímu renomovanému mezinárodnímu dentálnímu veletrhu PRAGODENT.
Konal se v termínu od 9. do 11. října a je právem označován jako nejvýznamnější veletrh pořádaný v areálu Výstaviště Praha – Holešovice, tradičně se zde schází dentální špička jak z ČR, tak i ze zahraničí.

Stánek KZT jste mohli najít ve stejných místech jako minulý rok a i letos na něm v žádném případě nebyla nouze o návštěvníky. Je otázkou zda velká účast byla způsobena podávanými nápoji na baru nebo zájemci o certifikát, který stvrzuje splnění oznamovací povinnosti výrobců zdravotnických prostředků. Tento certifikát KZT nechala zhotovit ve formě samolepky pro všechny své řádné členy a mají ho zdarma. Dále měli členové možnost si doobjednat certifikát ve formátu A4 s pravou pečetí KZT na zarámování za cenu 300 Kč, ten jim bude po zhotovení zaslán poštou.

Jak se již stalo tradicí, v pátek 10.října ve 13:00 hodin probíhalo na stánku KZT vyhlášení vítězů 4. ročníku soutěže “Škola roku”. Vyhlášení výsledků soutěže se také zúčastnil školitel firmy Interdent Michael Skaza, který v průběhu školení ve Slovinsku předával pedagogům odborné a praktické znalosti.

Soutěže se tento ročník zúčastnilo 8 škol. Bližší informace ohledně zúčastněných škol, zadání, hodnotících kritériií, složení komise apod. najdete zde.

Byly oceněny nejlepší výrobky z fixní protetiky (fazetované korunky) a rovněž ze snímací protetiky (dolní třmenová náhrada s celolitými retenčními prvky) – vítězové obdrželi nádherný skleněný 3D laserově gravírovaný kvádr s protetickým motivem“.

Vítězkou za nejlépe zhotovené 4 fazetované korunky se stala tak jako v minulém ročníku soutěže studentka Jana Müllerová, která pracovala pod vedením Mgr. Hany Chalupné ze školy v Karlových Varech. Vítězkou za nejlépe provedenou částečnou náhradu se stala studentka Monika Maněnová opět ze školy v Karlových Varech pod vedením Mgr. Hany Chalupné.

V celkovém hodnocení škol se na 3. místě umístila škola z Plzně, na 2. místě škola Ústí nad Labem a pohár soutěže “Škola roku” za 1. místo si pro školu Karlovy Vary převzala Mgr. Hana Chalupná.

Rada KZT se rozhodla, že udělí speciální cenu studentce Janě Müllerové, která dokázala s přehledem zvítězit 2 ročníky za sebou a pevně doufáme, že knihu s názvem “AFG MODELLING” od kolektivu italských autorů, která je určena všem dentálním odborníkům, kteří chtějí pokročit v náročném umění tvorby anatomie umělých zubů, jí bude přínosem do další práce v oboru zubní technik.

Výhercům gratulujeme.

A ještě pár fotografií přímo z místa dění.

stánek  stánek1

stánek2  stánek3