Aktuality

IV. řádný Sněm KZT ČR

30. 4. 2013

=

Vážení kolegové,

=

IV. řádný Sněm KZT se uskutečnil 27. dubna 2013 v krásném prostředí hotelu PYRAMIDA, který se nachází v Praze 6 – Břevnově v jedné z nejklidnější části Prahy, v blízkosti Pražského hradu a je svou polohou a vybavením ideálním místem zejména pro pořádání konferencí, sněmů a podobných akcí.

Sněmu se zúčastnilo 116 řádných členů a 1 host.

Vzhledem k tomu, že na podzim tohoto roku vyprší volební období Radě KZT, bylo v úvodu Sněmu předloženo několik variant řešení v souladu se Stanovami, aby byla sladěna kontinutita – termín konání Sněmu – délka mandátu, případně jeho vypršení. První z variant byla, že volby se budou konat předčasně.
Druhá, že bude uspořádán volební Sněm na podzim a třetí varianta byla – prodloužení volebního období o půl roku od vypršení mandátu – do jara 2014.

Sněm schválil třetí variantu a stávající Radě KZT prodloužil volební období do dubna 2014.

Program Sněmu byl nabitý informacemi, hlavně z oblasti legislativy. Účastníci obdrželi znění dokumentu, které bylo zasláno Ombudsmanovi, a jehož hlavní body se týkají I kódů.

Celé znění dokumentu zaslané Ombudsmanovi je k dispozici všem členům Komory v rubricedůležité informace„.

Dále byli účastníci seznámeni s návrhem zákona o zdravotnických prostředcích z dílny Ministerstva zdravotnictví, který je v současné době podán vládě a komisím k projednání. Návrh zákona obsahuje nový sazebník výrobků zubních laboratoří, ale zároveň ukládá nové povinnosti v oblasti registrací výrobců zdravotnických prostředků.

V rubrice důležité informace je rovněž  umístěna příloha č. 3 navrhovaného zákona o zdravotnických prostředcích – nový sazebník.

Zde naleznete:

Usnesení Sněmu

Zápis ze Sněmu

 

 DSC_0146  DSC_0137 

DSC_0136  DSC_0139

DSC_0153  DSC_0149

DSC_0150  DSC_0142