Aktuality

PRAGODENT 2012

5. 9. 2012

pragodent

 

Vážení kolegové,

=

Rádi bychom Vás pozvali na letošní jubilejní 20. ročník stomatologického veletrhu PRAGODENT,který se uskuteční v termínu 11.-13.10.2012 na Výstavišti Praha v Holešovicích. Veletrhu se každoročně účastní naprostá většina českých firem z oboru a prostřednictvím svých českých zastoupení také světová špička.

Vystavující firmy představí kompletní nabídku dentálního trhu pro stomatologické ordinace a laboratoře, softwarové vybavení, nástroje pro prevenci, hygienu a bezpečnost práce, farmaceutické výrobky a odborné publikace pro zubní lékaře. Nebude chybět řada novinek, které si určitě najdou své místo v zubních laboratořích.

Po loňské úspěšné premiéře se opět letos v rámci doprovodného programu veletrhu PRAGODENT uskuteční konference DENTAL SUMMIT 2012. Zájemci se můžou těšit na zajímavé přednášky i live ukázky. Program bude probíhat 3 dny – od 10. 10. do 12.10.2012.

KZT ČR je již třetím rokem odborným partnerem Pragodentu a bude mít svůj stánek umístěný v podobných prostorách výstavní haly jako minulý rok. Součástí stánku KZT ČR bude bar, kde se budou podávat míchané nápoje.

V pátek 12.10. ve 13:00 hodin proběhne na stánku KZT vyhlášení výsledků soutěže „Škola roku“, tento ročník se soutěže zúčastnilo 7 škol.

Naše profese je odbornou činností, která k umění, kreativitě a tvořivosti nemá daleko. Chceme Vám tentokrát nabídnout pohled na to, kam až tato činnost dovedla jednoho zubního technika!

Pozvali jsme na náš stánek pana Bertranda Bussona zubního technika z Francie, který se tady bude prezentovat a předvádět část ze svého umění. Jeho široká činnost se týká jak profesního výzkumu, tak volnější umělecké tvořivosti.

Pana Bussona Vám představíme v krátkém životopisu a dále Vám představíme některá jeho díla a orientační ceník, protože některé výtvory si budete moci přímo na místě zakoupit anebo si je objednat.

Přikládáme i seznam všech dostupných adres, abyste si mohli udělat kompletní přehled o jeho činnosti a tvorbě.

Závěrem od Vás očekáváme tipy na přednášku, kterou byste od pana Bussona chtěli slyšet. Napište své návrhy a pošlete na e-mailovou adresu sekretariát@komorazt.cz. Na webových stránkách komory www.komorazt.cz budete informováni o Vámi preferovaném tématu.

Srdečně Vás zveme na náš stánek na Pragodent, kde se bude na co dívat.  

                                                                                                                                                                            Rada KZT

 

Bertrand Bussonbus1

29 boulevard Edmond Rostand• 92500  Rueil-Malmaison, Francie
Tel.: +33 1 44 70 02 39  +33 6 85 6 42 85 • Fax: +33 1 42 4 02 52 •
E-mail: bertrandbusson@free.fr

Datum narození: 3. dubna 1962     Stav: ženatý, 3 děti

Vzdělání

1982              Zubní technik – diplom CAP (dvouletý učební obor)

2010             Obličejové implantáty v maxiofaciální oblasti – univerzitní diplom

V dalších oborech samouk

Pracovní zkušenosti

1983-84     Vojenská služba: vedoucí zubní ordinace, zdravotní oddělení námořního loďstva

1985            Založení vlastní živnosti (zubní laboratoř)                                   

1989            Rozšíření činnosti: tvorba bižuterie a módních doplňků, např. vytvoření odznaku sloužícího jako držák na brýle

1987-98     Asistent střihu, kameraman a práce v oblasti filmu střídavě s ostatními činnostmi (AEG Vidéo, Studio 102, ACS)

1990            Tvorba a výroba didaktických modelů pro fakulty zubního lékařství a implantologické společnosti, hyperrealistické pedagogické zubní modely pro Dental Prestige SARL

1991             Realizace úst pro kina, fotografie, založení značky „Dental Make Up“, vedení odborných školení v oblasti hereckého umění (Hardy a CFPTS)

Od 1996      Založení značky „Astuces de“, realizace a/nebo tvorba projektů, použití 3D nástrojů: 3D tisk, 3D rytiny, 3D obrábění, 3D skenery, 3D obrazovky, 3D reliéfy. Zkušenosti v oborech: klenotnictví, hodinářství, architektura, archeologie, komunikační prostředky, speciální efekty

Od 2002      Spolupráce se společností ZDA (J. Gourlaouen-Preisslerová) v oblasti zubních implantátů a zirkonových složek. Tvorba protéz, výzkum a vývoj, technologické novinky, účast na odborných výstavách ve spolupráci s J. Gourlaouen-Preisslerovou s cílem vyrábět a propagovat zirkon

Od 2003       Vývoj 3D technologií v lékařských a zubních odvětvích 

Od 2007       Spolupráce s několika partnery z technologické platformy oddělení odontologie nemocnice Pitié-Salpêtrière s cílem zvýšit rentabilitu provozu, univerzitní školení – počítačem asistovaná chirurgie, digitální nástroje na lince, kde se pomocí CAD a CAM softwaru upravují a vyrábějí protézy

Od 2008       Založení společnosti Galaxys Groupe SAS: komunikace, spojení techniky a obchodu, poradenství v zubním lékařství

Od 2009        Produktový manažer a vedoucí výzkumu a vývoje, společnost ZDA, částečný úvazek

Přednášky o epitézách, nemocnice Salpêtrière (částečný úvazek, 5 přednášek za měsíc)

Prezident a spolumajitel, společně s bratrem architektem, společnosti QBIQ, která se zabývá konstrukcemi: výroba a prodej dílů podobných „LEGU“, ale desetkrát větších, určených na realizaci nábytku a dekorace pro zubní ordinace, výstavy a různé akce

Od 2011           Rozvoj společnosti QBIQ Construction SAS „Dětské herní dílky ve velikosti pro dospělé“

Členství

Od 2007          AFOPI – Sdružení orální implantologie

                          AOD – Sdružení zubních techniků zaměřené na nové technologie

  
Bertrand Busson – zubní technik a výrobce epitéz, samouk v dalších oborech Jako mnoho jeho kolegů rozšířil svou činnost o tvorbu šperků.

Microsoft PowerPoint - doc bijoux F GB D.ppt [Mode de compatibil

Ceny pozlacených přívěšků-1

Oeuvres BUSB.ppt

Po setkání s profesionálními maskéry začal nabízet maskérské služby (film a televize). Vytvořil výrobní postupy zakládající se na metodách zubních techniků a pořádá školení, jak změnit úsměv, hlas, výraz tváře: „Dental Make Up“. Speciální efekty pro film, módní fotografie, divadlo atd.

http://www.facebook.com/pages/Dental-Make-Up/154239784675666

dent make up AFOPI.ppt  dent make up AFOPI.ppt

Na žádost renomovaného francouzského keramika Marca Leriche vytvořil dolní čelist z pryskyřice, kterou odlil podle skutečné lidské čelisti a která slouží jako pedagogický prostředek pro keramické stáže „Dentply“. Na základě skutečných klinických případů vyvinul sérii didaktických modelů pro různé chirurgické zákroky, především pro orální implantologii „DMD Paris“. Tvorba a výroba pedagogických modelů na zakázku.

http://www.facebook.com/#!/pages/DMD-Paris/299258950108975

Poté se seznámil se sochařem, který absolvoval Akademii výtvarných umění. Spojili své schopnosti, vypůjčili si, smíchali, pozměnili a upravili různé techniky (např. průmyslové postupy) a začali používat 3D digitální systém k tvorbě a výrobě různých předmětů a těles určených velmi různorodé klientele. Astuces de… – realizace trofejí, POS reklama, vývěsní štíty, výroba modelů pro fotografy, sochy, prototypy, přesné odlitky, filmové & módní doplňky…

http://www.facebook.com/pages/Astucesde/176197702475902Microsoft PowerPoint - BLOC 3D DENTAIRE TARIFcomplet dv

Ceny skleněných výrobků-2

Již deset let pracuje na projektu společnosti ZDA Zirkonový implantát zasazený vpíchnutím, jehož autorkou je paní Jeannine Gourlouen-Preisslerová.

www.zda-med.com

Se svým bratrem architektem vyvíjí koncept QBIQ „Dětské herní dílky ve velikosti pro dospělé“.

http://www.facebook.com/Qbiq.construction

Realizace obrazů a soch

http://www.facebook.com/#!/pages/BUS/209299922481073

Oeuvres BUSB.ppt

 

 

 

 

 

=