Indent 2012

21. 5. 2012

Ve dnech 18. – 19. května 2012 v Ostravě na výstavišti Černá louka probíhal 7. ročník Dentálního veletrhu a konferencí InDent.

Jak je známo, nedílnou součástí dentálního veletrhu InDent, jsou odborné konference všech dentálních profesí, které již třetím rokem probíhaly přímo na výstavišti. Komora zubních techniků ČR poskytla této akci stejně jako minulý rok odbornou záštitu nad konferencemi pro zubní techniky.

Tradičně probíhaly na letošním InDentu také praktické ukázky, které byly předváděny všem účastníkům konferencí a návštěvníkům veletrhu přímo na výstavní ploše. Zubní technici měli také možnost na výstavní ploše navštívit stánek Komory zubních techniků a oslovit její zástupce, kteří byli nápomocni při řešení problémů z oblasti naší profese.

18. 5. 2012 v 19 hodin – proběhla na Slezkoostravském hradě tradiční InDent party s Rock & Roll Band Marcela Woodmana.

Je jen velká škoda, že zájem o výstavu Indent je rok od roku menší. Loni byly výstavními stánky zaplněny téměř dvě patra výstavního areálu, pro letošní výstavu stačilo pouze jedno patro. Komora velmi zvažuje, zda se příštího ročníku Indentu zúčastní.

V sobotu v 13:45 se konala v hotelu Imperial oblastní schůzka Ostravska, které se zúčastnilo 36 zubních techniků. Z této schůzky vyplynulo, že nejpalčivějším problémem, který zubní techniky tíží, a co všichni dobře víme, jsou tzv. I kódy, které nebyly navýšeny téměř 20 let (až na drobné výjimky), a které jsou vzhledem k horší ekonomické situaci obyvatelstva ČR stále častěji zařazovány mezi zakázky pro zubní laboratoře.

Indent1

Indent2