Aktuality

Zkvalitnění webových služeb pro členy KZT…

30. 11. 2011

=

Vážení zubní technici,

 

Rádi bychom přispěli ke zkvalitnění webových služeb adresovaných Vám zubním technikům-členům KZT. Je nám známo, že profese zubního technika je náročná a vyžaduje spoustu času stráveného u laboratorního stolu, a že proto nemáte mnoho prostoru pro každodenní sledování webových stránek KZT. Přicházíme proto s nabídkou služby, která bude spočívat v tom, že pokud bude vložen na naše webové stránky aktuální příspěvek, bude Vám zaslán e-mail, který Vás upozorní na tuto skutečnost. Nebudete muset sledovat každý den, zda je na stránkách něco nového a díky tomuto informačnímu systému Vám nic neunikne.

Abychom mohli tuto službu spustit, potřebujeme k tomu Vaši součinnost. Prosíme Vás, abyste si na webových stránkách ve svém osobním profilu nastavili  e-mail, na který chcete toto upozornění posílat.

Pro ty, kdo mají obavy s nastavením osobního profilu, uvádíme krok po kroku postup, který by Vám s tím měl pomoci.

Prvním krokem pro nastavení osobního profilu je, že se musíte na stránkách přihlásit. K tomu Vám poslouží kód, který jste obdrželi v okamžiku, kdy jste se stali členem KZT. Kód vepíšete do kolonky č.1 – zde je nutné dát si pozor, abyste nezaměňovali písmena s číslicemi. Pro lepší identifikaci – první dva a poslední dva znaky jsou vždy velká písmena a vše, co je mezi tím jsou číslice.

 

přihlášení

Do kolonky s č. 2 vepíšete heslo, které jste rovněž obdrželi ze sekretariátu. V případě, že jste si ho změnili, tak vlastní. (ti co mají vlastní zřejmě nepotřebují nápovědu).

Potom zmáčknete na kolonku „Přihlásit“ a objeví se Vám následující stránka.

nastavení

Poté se Vám otevře stránka s osobním profilem. Zde si můžete nastavit barevné schéma administrace, ale důležitější jsou nastavení v následujících kolonkách.

V kolonce s č.3  je už zobrazeno Vaše uživatelské jméno, které nelze měnit – je to vlastně kód, kterým jste se přihlašovali. V kolonce č.4 je předvyplněno jméno a v kolonce č.5 příjmení.

osobní profil1

V kolonce č.6 si můžete nastavit předzdívku – pokud se nenastaví, zobrazuje se zde uživatelské jméno.

V kolonce č.7 si můžete nastavit, jak se veřejně bude na webu zobrazovat Vaše jméno. Rozkliknutím šipečky Vám budou nabídnuty možnosti, z kterých si můžete vybrat. 

Kolonka č.8 je pro nás nejdůležitější. Zde je potřeba, abyste doplnili e-mail, na který Vám budeme posílat informace, pokud bude vložen na stránky nový příspěvek. Pokud máte vlastní webové strány můžete je vložit do kolonkyč.9.

Do políčka č.10 si můžete vložit Vaše osobní informace, které uznáte za vhodné. Například město, odkud pocházíte, nebo místo, kde se nachází Vaše laboratoř atd.

osobní profil2

Heslo, které Vám bylo přiděleno ze sekretariátu Komory je z hlediska zabezpečení nevhodné a je potřeba, abyste si ho změnili. Ke změně hesla slouží políčko č.11 a 12. V nápovědě máte uvedeno, kolik by heslo mělo mít znaků a při zadávání Vám indikátor síly hesla č.13 ukáže, zda je vaše heslo dostatečně zabezpečeno.

A zmáčknutím na kolonku č.14 se Vám všechny změny, které jste provedli zaktualizují.

Přeji Vám úspěšné nastavení osobního profilu a hlavně si zapamatujte nebo někam zapište nové heslo.

=