Jaký byl PRAGODENT 2011?….

25. 10. 2011

V termínu od 13. do 15. října 2011 se uskutečnil již podevatenácté tradiční renomovaný mezinárodní veletrh PRAGODENT 2011, který bezesporu a právem patří mezi nejvýznamnější veletrhy pořádané v areálu Výstaviště Praha – Holešovice. Veletrh PRAGODENT se stal neodmyslitelnou a nepostradatelnou součástí stomatologického trhu.

Partnery konaného ročníku veletrhu PRAGODENT 2011 byly Asociace CZECHDENT, Česká stomatologická akademie a v neposlední řadě i Komora zubních techniků ČR.
Letošní 19. mezinárodní dentální veletrh se může pyšnit hned několika prvenstvími. Vůbec poprvé v historii se podařilo zcela zaplnit Průmyslový palác, neboť se účastnil dosud nejvyšší počet vystavovatelů a firem.„Na veletrhu PRAGODENT 2011″ se představilo 549 firem z celého vyspělého světa, což je oproti minulému ročníku nárůst o 93 vystavovatelů. Rovněž účast na této akci zaznamenala zvýšený zájem a celkový počet návštěvníků, který se může pyšnit číslem 9200, překonal loňský rok. Unikátní byl tento veletrh také prestižní akcí DENTAL SUMMIT PRAGUE, pořádaný Českou akademií dentální estetiky a neméně důležitý byl ovšem i ostatní doprovodný program s přednáškami na téma Zdravotnická reforma – start 1/1/2012 a další doprovodné akce.

Po loňské premiéře se letos opět uskutečnil 2. ročník soutěže TOP OF PRAGODENT 2011. O hlavní cenu v jednotlivých kategoriích se celkem ucházelo 31 nominovaných produktů a služeb.
Hodnotící komise z celkového počtu všech přihlášených nominovala do dalšího kola 31 produktů a služeb. Ve 2. kole vybrala ty nejlepší v kategoriích: materiály a nástroje, přístroje, služby pro ordinace a laboratoře, prevence a hygiena. Výsledky byly vyhlášeny v rámci slavnostního večera ve čtvrtek 13.10.2011.pragodent9

Komora zubních techniků přihlásila do kategorie„služby pro laboratoře“ dva produkty. Soutěž „Školu roku“ a „Puzzle“ – metodiku pro strukturovaný výpočet cen.

Komoře zubních techniků byla udělena hlavní cena za „Puzzle“- Metodiku pro strukturovaný výpočet cen a čestné uznání za soutěž „Školu roku“.

Brožura metodiky „Puzzle“ byla k dostání na stánku KZT, pro členy Komory za 476,-Kč a pro ostatní za 576,- Kč.

Případní zájemci o tuto brožuru, kteří se neúčastnili Pragodentu, mají možnost si ji objednat na sekretariátu Komory a bude jim zaslána poštou.

vitrina

V pátek 14.10.2011 byly na stánku KZT slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže „Škola roku“, které se účastnilo celkem 6 škol z České republiky. U vyhlášení a předání poháru byl přítomen i sám majitel firmy Interdent, která tento projekt pomohla realizovat, p. Zagožen a lektor M. Skaza, který v rámci školení ve Slovinsku předával zkušenosti učitelům, aby mohli své poznatky předat dál svým žákům.

exponáty

Školy musely vyrobit 3 náhrady, u kterých byla hodnocena tato kritéria:
u dolní částečné skeletové náhrady – přesnost konstrukce na modelu, umístění podjazykového třmenu, analýza vedení spon, postavení zubů, rozsah báze, celkové vypracování přechodu kov-báze, celkové vypracování přechodu zub-báze, vyleštění skeletové náhrady
u konstrukce horního můstku – krčkový uzávěr pilířových zubů, anatomie a morfologie, zařazení do oblouku, bod kontaktu, dosed mezičlenu, příprava retence pro fazetovací materiál, celkové opracování, vyleštění kovu, dosazení můstku (houpání), model
u celkové horní náhrady – postavení zubů, odlehčení, zpracování okraje náhrady (zadní hráz), celkové vypracování báze a krčkové oblasti zubů, vyleštění celkové náhrady

Na třetím místě skončila škola z Ústí nad Labem, na druhém škola z Nymburka a první místo obsadila státní SZŠ a VOŠZ v Plzni, která získala pohár „škola roku“ a my ji gratulujeme.

pragodent1  pragodent2

pragodent3  pragodent4