“Puzzle” – metodika pro strukturovaný výpočet cen

26. 9. 2011

puzzlejiž delší dobu avizujeme, že je třeba udělat zásadní změny v účtování snímatelných náhrad. Reformní změny nám k tomu dopomáhají. Proto jsme připravili metodiku, podle které každý z vás může snadno tento nový systém zavést.

Každý jste jistě setkali s hrou „PUZZLE“. Někteří jste si ji oblíbili více, někteří méně, ale jistě jste všichni pochopili, co se od vás žádá. Z jednotlivých dílků se poskládá celek. A na tomto principu je také postavena naše metodika.  Nepřináší nic, co by nebylo v okolních státech neobvyklé, naopak, zavádí stejný systém, jaký je zaveden v zemích EU a ve světě- i když pravda, ten náš je trochu zjednodušený. Kolegové, kteří zažili doby minulého režimu, tento systém ještě pamatují. Tehdy se používal běžně, ovšem čistě pro účely výpočtu mzdy, zatímco dnes má sloužit také k výpočtu ceny. Snažili jsme se, aby dílků nebylo přehnaně mnoho, a dobře do sebe zapadaly. Jde o velmi jednoduchou stavebnici, kde si můžete sami některé dílky přidat, upravit, nebo vypustit.

Abyste si mohli všichni tento systém prostudovat a porozumět mu, předkládáme tuto metodiku i s příklady. V brožuře najdete podrobný rozpis jednotlivých komponentů, které lze použít. Najdete zde i časové ohodnocení jednotlivých komponentů /minutáže, a také zde najdete i způsob, jak snadno a spravedlivě vypočítat mzdu pro technika, který výrobek zhotovuje. Dozvíte se, které kódy je potřeba přidat do vašich ceníků, aby se systém dal pohodlně zavést. Dopodrobna zde popisujeme, co obsahuje „základní cena“ a co se již přičítá. Vše je uvedeno v příkladech- fotografie náhrad s výpočtem ceny a mzdy.

Protože nevíme a nemáme ani tušení, jaký bude o tuto brožuru zájem a jaký počet výtisků máme zadat do tisku, prosíme vás všechny, kteří máte zájem, abyste si stáhli objednávku vyplnili ji a poslali na sekretariát.

Rada KZT již obdržela rozpočet nákladů na grafické zpracování a tisk brožury “Puzzle” od České stomatologické akademie. Vzhledem k tomu, že se brožura bude tisknout v poměrně malém nákladu, byla cena vykalkulována na 576,- Kč.

Rada se shodla na tom, že členům Komory bude tato brožura prodávána se slevou za cenu 476,-Kč a pro všechny ostatní bude za cenu 576,-Kč.

Máte -li o tuto publikaci zájem, bude k prodeji na Pragodentu na stánku KZT nebo si ji můžete objednat na sekretariátu Komory a bude vám doručena poštou.